Franz Wilhelm LEUTERITZ

2,640.00

PEJZAŻ GÓRSKI, 1892

Olej, płótno; 65 x 85 cm
Sygnowany p.d.: FW Leuteritz / 1892

Franz Wilhelm LEUTERITZ

1817 Wechselburg – 1902 Drezno

Pejzażysta niemiecki, autodydakta. Wystawiał od 1851 r. W 1856 r. przeniósł się z Wechselburga do Drezna. W latach 1865-78 podróżował po Bawarii, Austrii, Szwajcarii i Włoch. Później malował głównie w Szwajcarii Saksońskiej.