Franz Wilhelm LEUTERITZ

3,600.00

PEJZAŻ GÓRSKI, 1892

Olej, płótno; 65 x 85 cm
Sygnowany p.d.: FW Leuteritz / 1892

Pejzażysta niemiecki, autodydakta. Wystawiał od 1851 r. W 1856 r. przeniósł się z Wechselburga do Drezna. W latach 1865-78 podróżował po Bawarii, Austrii, Szwajcarii i Włoch. Później malował głównie w Szwajcarii Saksońskiej.