2,000.00 zł
GALOPUJĄCE KONIE
Olej, płótno; 56 x 93 cm
Sygnowany l.d.; Wooton
Frank WOOTON
1914 Milford on Sea – 1998 Alfriston
W 1928 roku wstąpił Eastbourne School of Art, gdzie zdobył złoty medal i stypendium na podróż studyjną do Niemiec. W latach trzydziestych wykonywał ilustracje do książek. Wydał tez kilka książek o sztuce, z których „How to Draw Aircraft”W 1939 r. wstąpił do RAFu, gdzie został artystą wojennym. Malował tematy wojny powietrznej w Europie i pod koniec wojny w Azji Południowo-Wschodniej.
Był także pejzażystą i malarzem koni.
Cena wywoławcza 2000
Estymacja 4000 – 5000
Aukcja 222, 13.05.2023