109. Frank WOOTON

2,000.00

GALOPUJĄCE KONIE

Olej, płótno; 56 x 93 cm

Sygnowany l.d.; Wooton

Frank WOOTON

1914 Milford on Sea – 1998 Alfriston

W 1928 roku wstąpił Eastbourne School of Art, gdzie zdobył złoty medal i stypendium na podróż studyjną do Niemiec. W latach trzydziestych wykonywał ilustracje do książek. Wydał tez kilka książek o sztuce, z których „How to Draw Aircraft”W 1939 r. wstąpił do RAFu, gdzie został artystą wojennym. Malował tematy wojny powietrznej w Europie i pod koniec wojny w Azji Południowo-Wschodniej.

Był także pejzażystą i malarzem koni.

Cena wywoławcza 2000

Estymacja 4000 – 5000

Aukcja 222, 13.05.2023