Tribuzio LORENZO SANCHEZ

4,710.98

PEJZAŻ Z KUBAŃSKI Z PINAR DEL RIO, 1980

Olej, płótno; 53 x 46 cm

Sygnowany p.d.: T. Lorenzo / 1980

Na odwrocie dedykacja autorska: Para Piotr. Este recuerdo con cariños del pintor T. Lorenzo / P. del. Rio. Cuba 2.1981

Tribuzio LORENZO SANCHEZ

1910 Pinar del Rio – 1996 Pinar del Rio

Malarz kubański pochodzenia chłopskiego. W 1924 r. przyjechał do hawany, gdzie uczył się, pracował i pobierał pierwsze lekcje rysunku. W 1937 r wstąpił do Akademii Malarstwa, Rysunku i Modelowania w San Alejandro. Po ukończeniu studiów wrócił do Pinar del Rio gdzie dał się poznać jako wybitny pejzażysta. W 1946 r. założył szkołę artystyczną w rodzinnym mieście. Regularnie wystawiał w Hawanie, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Wszystkie jego prace są ujmująco kubańskie, odzwierciedlając bogactwo kolorów w tropikalnym słońcu.