083. Janusz LEWANDOWSKI

11,000.00

FAUN Z JABŁKAMI

Olej, płótno; 46 x 33 cm

Sygnowany p.d.: Lewandowski

Cena wywoławcza 11000

Estymacja 14000 – 15000

Janusz LEWANDOWSKI

1937 Rokicie – 2022 Warszawa

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom w pracowni Artura Nacht-Samborskiego w 1964r. Wystawy indywidualne (ok.10): Polska, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania Wystawy zbiorowe (ok.20): m.in. Warszawa, Lublin, Plock. Obrazy w zbiorach polskich muzeów (Płock) i prywatnych kolekcjach: Holandia, Francja, USA, Niemcy, Dania. Malarstwo Lewandowskiego jest zwykle kojarzone z polskim symbolizmem i ekspresjonizmem.