Emil SCHWABE

3,000.00

PORTRET GUSTAVA FLEISCHHAUERA

Olej, płótno; 80 x 62,5 cm

Sygnowany p.d.: ESchwabe

na odwrocie: Gustav Fleischhauer / * 8 Ap. 1859 i. Weißenfels o/S

Zawieszka ze stemplem z monogramem sportretowanego: brąz złocony, jadeit z inkluzjami, wyryty monogram GF

Gustav Fleischhauer (1859 – 19240 niemiecki inżynier i przemysłowiec. Studiował na politechnikach w Karlsuhe i Hanowerze. W 1885 założył Bureau für elektrische Licht- und Kraftanlagen w Magdeburgu.

Emil SCHWABE

1856 Ostów pod Sulęcinem – 1924

Niemiecki malarz rodzajowy i portrecista. W 1880 r. wstąpił na Akademię w Düsseldorfie. Do 1891 był uczniem Petera Janssena i Eduarda Gebhardta. Od 1890 członek Malkasten. W 1898 r. osiadł. W Berlinie. Podejmował tematykę społeczna i polityczną.