323. Henryk STARZYŃSKI

750.00

PRZED KARCZMĄ

Olej, tektura; 52 x 39,5 cm
Sygnowany p.d.: H. Starzyński

Cena wywoławcza 750

Estymacja 1500 – 2000

Wnuk zesłańca syberyjskiego. Po uzyskaniu
w 1932 roku obywatelstwa przyjechał do Polski i zamieszkał w Krakowie. Tu ukończył Państwową Szkołę Przemysłu Artystycznego i podjął stałą współpracę z Zakładem Introligatorskim Roberta Jahody w zakresie grafiki użytkowej i oprawy artystycznej książki. Równocześnie prowadził działalność pedagogiczną na Wydziale Grafiki ASP. Brał udział w licznych konkursach i wystawach. Projektował plakaty, ekslibrysy, zajmował się typografią i liternictwem, uprawiał malarstwo ścienne ale przede wszystkim malował akwarele. Był inicjatorem i prezesem Klubu Akwarelistów przy krakowskim okręgu ZPAP.