010. Fritz MÖRITZ

3,500.00

POLOWANIE ZIMĄ

Olej, płótno; 40,5 x 50 cm

Sygnowany p.d.: FritzMöritz

Fritz MÖRITZ

1922 Düsseldorf– 1994 Niederzier

We wczesnej młodości pracował jako dekorator. Od 1941 r. był na froncie; w walkach o Berlin stracił nogę. Po wojnie ukończył kurs projektowania graficznego i następnie studiował w Düsseldorfie. Wiele podróżował, odwiedzając, m.in. Belgię, Holandię, Austrię, Włochy i Hiszpanię. Malował obrazy rodzajowe; w tym zarówno strojne damy, jak i kobiety zajęte codzienna pracą. Malował także pejzaże, dzikie zwierzęta i ptaki oraz sceny myśliwskie nawiązujące do twórczości Hugo Mühliga.

Cena wywoławcza 3500

Estymacja 4500 – 5000

Aukcja 222, 13.05.2023