128. Tadeusz SPRUSIAK

600.00

BRZEG MORZA

Olej, tektura; 27 x 35 cm

Sygnowany na odwrocie: Tad. Sprusiak / „Morze”

Tadeusz SPRUSIAK

1907 – 1985

Artysta związany ze środowiskiem łódzkim. W latach 30. brał udział w wystawach organizowanych przez Polski Związek Zawodowy Łódzkich Artystów Plastyków, a także w Warszawie w TZSP. Po wojnie, w 1950, został przyjęty w poczet członków ZPAP. Jego prace można było obejrzeć między innymi w Warszawie na Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w latach 1962, 1966, 1968 oraz w 1961 roku na wystawie malarstwa w Muzeum Narodowym zorganizowanej w ramach cyklu Wystawa Piętnastolecia. Prace artysty posiada Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu.

Cena wywoławcza 600

Estymacja 800 – 1000

Aukcja 221, 01.04.2023