045. Bolesław KURZAWIŃSKI

2,500.00

NAREW W LASKOWCU

Akwarela, gwasz, papier; 38,5 x 56 cm

Sygnowany p.d.: BKurzawiński / Laskowiec

Oprawiony

Bolesław KURZAWIŃSKI

1898 Warszawa – 1987 Słupsk

Miejską Szkołę Rysunku ukończył w Warszawie w 1917 r. W tymże roku podjął studia w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych. W 1921 r. wystawiał a Zachęcie. Był i pozostał zawsze realistą, a ponad wszystko przedkładał pejzaż i starą architekturę. W czasie II wojny światowej trafił na Litwę. Malował litewskie pejzaże, dworki, charakterystyczne budowle wiejskie. Za zasługi wojenne, pracę zawodową, a przede wszystkim za kilkudziesięcioletnią pracę twórczą, był wielokrotnie odznaczany i wyróżniany.

Laskowiec –wieś w powiecie ostrołęckim w gminie Rzekuń.

Cena wywoławcza 1250

Estymacja 2000 – 2200

Aukcja 221, 01.04.2023