032. Feliks CICHOCKI

2,500.00

SOSNY NAD STRUMIENIEM

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 50 x 67,5 cm

Sygnowany p.d.: F. Cichocki

Feliks CICHOCKI

1861 – 1921

Pochodził z rodziny malarzy, którzy tworzyli obrazy dla kościołów z okolic Opatowa. Uczył się w Warszawie w Klasie Rysunkowej Gersona i Kamińskiego w latach 1880-1884. Następnie podjął studia w Krakowie w Szkole Sztuk Pięknych u L. Löfflera, zaś w latach 1885-1888 w akademii monachijskiej u J. C. Hertericha i O. Seitza, skąd wyjechał do Paryża do Akademie Julian, gdzie naukę pobierał pod kierunkiem A. W. Bouguereau i T. Robert – Fleury’ego. Po powrocie do kraju w 1891 r. osiadł w Warszawie, skąd wyjeżdżał na Podole, by malować sceny ludowe i portrety tamtejszych mieszkańców. Malował zazwyczaj obrazy małego formatu, sceny rodzajowe, portrety, obrazy o treści religijnej, ale także malowidła ścienne do kościołów w Pułtuskiem oraz rysunki do reprodukcji w Tygodniku Ilustrowanym.

Cena wywoławcza 2500

Estymacja 3000 – 3500

Aukcja 221, 01.04.2023