011. Christo STEFANOFF-MENDOLY

1,000.00

LEW TOŁSTOJ, 1942

Olej, płótno; 73 x 51,5 cm

Sygnowany p.g.: Chr. Stefanoff / -1942-

Stan: ubytki malatury

Cena wywoławcza 1000

Estymacja 1400 – 1500

Aukcja 221, 01.04.2023

Christo STEFANOFF-MENDOLY

1898 – 1966

Malarz pochodzenia bułgarskiego, studiował na Akademii Krakowskiej. W latach 1938-1939 miał wystawy w Warszawie, Poznaniu i Bydgoszczy.