009. Odo DOBROWOLSKI

4,300.00

BRZOZY

Tusz, akwarela, papier; 48,5 x 63,5 cm

Sygnowany l.d.: Odo Dobrowolski

Cena wywoławcza 4000

Estymacja 5000 – 6000

Aukcja 221, 01.04.2023

Odo DOBROWOLSKI

1883 Czerniowce – 1917 Kijów

Do gimnazjum uczęszczał we Lwowie. Studia plastyczne odbywał początkowo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, prawdopodobnie jako wolny słuchacz, następnie, w latach 1908-09, przebywał w Paryżu korzystając tam z opieki Jana Styki. Po przelotnym pobycie w Monachium osiadł we Lwowie. W 1915 wyjechał do Rosji. Pozostawił po sobie znaczną ilość prac, przede wszystkim akwarel niewielkich rozmiarów, gwaszy, pasteli, szkiców tuszem. Są to głównie pejzaże z motywami architektury. W 1912 brał udział w wystawie szkiców Koła Literacko-Artystycznego we Lwowie. Wydał cykl autolitografii barwnych “Lwów”.