Zbigniew ZIOMECKI

627.90

DIAMENTOWE JAJO

Tusz, piórko, akwarela, papier; 14,5 x 10,5 cm

Sygnowany l.d. ZZ

Zbigniew ZIOMECKI

1930 – 2015

Polski rysownik-satyryk. Podczas II wojny światowej uczestniczył w konspiracji używając pseudonimu Hermes, w randze podporucznika AK, był łącznikiem placówki „Konie” VIII Obwodu Grójec „Głuszec”. Ukończył Państwowe Liceum Szkól Plastycznych w Warszawie. Jego rysunek po raz pierwszy ukazał się na łamach tygodnika Mucha w 1951 roku. Od 1952 do początku lat 90. publikował rysunki w Szpilkach. Publikował także w innych czasopismach oraz pokazywał rysunki na wystawach.