103A. Stefan RYBI

6,000.00

ICH DWOJE

Olej, płótno; 80 x 100 cm

Sygnowany p.d.: S. Rybi

Cena wywoławcza 6000

Estymacja 8000 – 9000

Aukcja 221, 01.04.2021

Stefan RYBI

ur. 1940 Leńce

Uczył się pod kierownictwem znanego pejzażysty prof. Aleksandra Welsa. Od 1963 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Wieloletni Prezes i Wiceprezes Okręgu ZPAP w Białymstoku. Uprawia malarstwo sztalugowe, ścienne, sakralne, polichromię, sgrafitto, grafikę i plakat. Autor dzieł o charakterze nadrealistycznym, tworzonych przy użyciu realistycznego arsenału środków wyrazu. Wystawia w kraju i za granicą. Otrzymał odznakę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Zasłużony Dla Kultury Polskiej. Brał udział w ponad dwustu wystawach krajowych i międzynarodowych, jest autorem szeregu artykułów prasowych i albumowych. Zdobył wiele nagród-medali.