300. Ryszard PATZER

1,400.00

CZERWONA PUSTYNIA

Olej, płótno; 90 x 106 cm

Sygnowany p.d.: R. Patzer

Cena wywoławcza 1400

Estymacja 2500 – 3000

Aukcja 227, 18.11.2023

Ryszard PATZER

ur. 1941

Studiował w gdańskiej ASP na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Krystyna Łady-Studnickiej. Dyplom uzyskał w 1966 roku. Zajmuje się wyłącznie malarstwem sztalugowym. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych i pokazach indywidualnych. Zdobył nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach malarskich m.in. „Złoty medal” na „Jesieni Bielskiej” w Bielsku-Białej. Obrazy Patzera to studium przyrody, natury jaka nas otacza, która jest pretekstem do szukania własnych wrażeń. Sztuka ta wydaje się tworzona być w magicznych porach , przy niezwykłym świetle, walorach nieba  i daje nam poczucie obcowania z czymś absolutnie wyjątkowym.