Zygmunt CHMIELEWSKI

753.48

PEJZAŻ GÓRSKI, 1964x

Olej, tektura; 23 x 32 cm

Sygnowany p.d.: Zygmunt Chmielewski / 1964; l.d.: Gaisarski czar alpejski

Polski malarz urodzony zapewne na początku XX wieku. Pierwsze jego znane prace pochodzą z końca lat 20. XX wieku. Pozostał czynny do końca lat 60. Tworzył głównie w technice akwareli i gwaszu. Najczęściej przedstawiał realistyczne pejzaże marynistyczne i górskie.