Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA

1,884.39

MARTWA NATURA Z NAGIETKAMI

Olej, tektura; 27 x 38,5 cm

Sygnowany l.d.: I. Nowakowska / Acedańska

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA

1906 Lwów – 1983 Gliwice

Malarka, graficzka, pedagog. Lwowianka, po wojnie związana z Gliwicami. Absolwentka Wydziału Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego Państwowej Szkoły Technicznej we Lwowie; uczennica Sichulskiego i Tyrowicza; uprawiała malarstwo sztalugowe, dekoracyjne, witraż (projekty), grafikę warsztatową i użytkową; tematyka większości prac: motywy architektoniczne.