Czesław PODGÓRSKI

360.00

GORYCZ PORAŻKI

Litografia, papier; 33 x 26,5 cm

Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Gorycz Porażki (litogr.) epr. D;art. Podgórski

Oprawiona

Czesław PODGÓRSKI

1935 Lwów – 2013

Studia w ASP w Warszawie. Dyplom w 1962 r. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz rządu Republiki Włoskiej. Udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Blisko 30 wystaw indywidualnych. Prace w zbiorach: Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Biblioteki Narodowej w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Duńskiego Towarzystwa Sztuki w Aarhus, Waino Aaltonen Museo w Turku, oraz Muzeum Narodowe Rauma – Finlandia, National Gallery of Art w Waszyngtonie,Frez Atelier Atelier Kuwejcie, Andersen Centem for the Art, Oneonta, New York, Albertinum – Wiedeń, Galeria Narodowa – Praga, Gabinet Rycin – Drezno, Państwowe Zbiory Sztuki na Wawelu, Galeria Studio, Galeria Zachęta w Warszawie, oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i na świecie.