Jerzy KAROLAK

1,884.39

ZOFIA SOBOTKOWSKA-MOŚCICKA, 1928

Olej, tektura; 50 x 41 cm

Sygnowany l.g.: Zosia / Sobotkowska- / Mościcka / mal/ / Jerzy Karolak / 1928

Jerzy KAROLAK

1907 – 1984

Polski grafik, plakacista i ilustrator książek. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1947 roku był profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie kierował Pracownią Plakatu. Obok działalności plakacisty, zajmował się też ilustracją książkową. Największą rozpoznawalność przyniosły mu ilustracje do jednego z wydań elementarza Mariana Falskiego, teki graficznej Stroje i zwyczaje ludowe (1956) i zeszytów serii Atlas Polskich Strojów Ludowych.

Zofia z Sobotkowskich (1905-1955), żona Józefa Mościckiego (1898 -1955), syna prezydenta RP Ignacego Mościckiego.