132D. Ewa SADOWSKA

1,500.00

CIAŁA NIEBIESKIE, 1989

Olej, płótno; 81 x 101 cm

Sygnowany p.d.: Sadowska 89

Na odwrocie: -Ciała niebieskie- 1989 / olej 80 x 100 / Ewa Sadowska / Kraków

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 3000 – 3500

Aukcja 227, 18.11.2023

Ewa SADOWSKA

ur. 1953

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie (1984 r.) Wydział Malarstwa. Uprawia malarstwo abstrakcyjne z tzw. abstrakcji lirycznej i informelu, łącząc materię z wyrafinowanym rysunkiem i światłem. Inspiruje się natura i postacią. Od wielu lat współpracuje z prestiżowymi galeriami w Niemczech i Holandii. Od 1996 roku obrazy artystki są prezentowane na międzynarodowych targach sztuki m.in. w Paryżu, Amsterdamie, Bazylei, Dublinie, Düsseldorfie. Jest autorką ponad 30 wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą oraz brała udział w ponad 40 wystawach zbiorowych. W 2004 r. artystka reprezentowała swoją wystawą wejście Polski do Unii Europejskiej w Parlamencie Północnej Nadrenii – Westfalii w Düsseldorfie. Prace artystki znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych w kraju i zagranicą, m.in: Parlament Północnej Nadrenii – Westfalii w Düsseldorfie (Niemcy), The Polish Museum of America (USA), Muzeum Miasta Gdyni, Hoffmann Laroche – kolekcja (Szwajcaria), ABP (Holandia), Kolekcja Von Heusinger – Frankfurt nad Menem (Niemcy), Kolekcja Sztuki Nowoczesnej Hong-Kong i wiele innych.