Magdalena GOMULICKA-DAMSKA

360.00

PEJZAŻ WIEJSKI

Akwaforta, papier; 18 x 19,5 cm (kompozycja)

Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Droga (akwaforta) MGomulicka-Damska 125/150

Magdalena GOMULICKA-DAMSKA

1927 – 1990

Absolwentka (1953) warszawskiej ASP. Żona Stefana Damskiego. W grafice bardzo chętnie sięgała do techniki miękkiego werniksu. W latach 60. stopniowo odchodziła od przedstawień realistycznych na korzyść poszukiwań fakturowych.