Maria PRAWDZIC SZCZAWIŃSKA

1,080.00

PEJZAŻ ZE STRUMIENIEM, 1928

Olej, płótno; 100 x 120 cm

Sygnowany p.d.; M. Prawdzic-Szczawińska 1928

Stan: przedziurawienie płótna

Maria PRAWDZIC SZCZAWIŃSKA

1903 – ?

Malarka czynna w latach 20. i 30. Wstawiała m.in z TPSP w Poznaniu. W tematyce figuratywnej bliska stylowi Bractwa św. Łukasza.