Rejnold REJNTAL (Reinhold REINTHAL)

PEJZAŻ ZIMOWY

Olej, tektura; 49 x 69 cm

Sygnowany p.d.: R.Reinthal.

Warszawski malarz. Od roku 1922 prezentował swoje prace na wystawach TZSP, oraz w Warszawskim Towarzystwie Artystycznym i Salonie Sztuki Abe Gutnajera. Swoje prace prezentował także w Wilnie, Gdyni i Kaliszu. Należał do Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego (od 1924) oraz TZSP (1928-38).