Franciszek SUNDERLAND (SUNDECKI)

4,800.00

AKORDEONISTA NA WARSZAWSKIEJ STARÓWCE, ok. 1930

Olej, tektura; 50 x 70 cm

Sygnowany p.d.: Fr. Sundecki

Malarz pochodzenia żydowskiego, uczeń Konrada Krzyżanowskiego. W roku 1935 miał wystawę, wraz z Apolinarym Sperskim w Salonie Garlińskiego w Warszawie, na której pokazał cykl obrazów olejnych Warszawa o zmroku. Znany przede wszystkim z wedut warszawskich, rzadziej gdańskich lub pejzaży.