006. Konrad WINKLER

6,800.00

BRZEG MORZA, ok. 1920

Olej, tektura; 54 x 71 cm

Sygnowany l.d.: KW

Na odwrocie nalepka wystawowa: 52616 Autor Winkler Konrad / Tytuł Morze brzeg Rodzaj dzieła / Cena 1.800 tys. Własność Data nadesłania 5/15 191

Cena wywoławcza 6800

Estymacja 10000 – 12000

Konrad WINKLER

1882 Warszawa – 1962 Kraków

Studia artystyczne rozpoczął w krakowskiej ASP w pracowni Ignacego Pieńkowskiego. Należał do „Formistów, z którymi wystawiał w latach 20. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Lwowie. Edukacje artystyczną kontynuował w okresie 1924 – 1927 w Akademii Lothe’a w Paryżu. Po powrocie do Polski przeniósł się do Warszawy, gdzie prezentował swoje prace na salonach IPS, w Salonie Garlińskiego, wziął udział w ekspozycji awangardowej grupy „Praesens. Wybitny przedstawiciel „Ecole de Paris, łączący formułę wypracowaną przez Cezanne’a z elementami polskiego folkloru. W okresie powojennym w jego twórczości ujawniły się reminiscencje formistycznych doświadczeń. Pejzaże, widoki miast cechowała prostota kompozycyjna i geometryzacja kształtów.