116A. Stanisław ŻURAWSKI

3,000.00

PÓŁAKT KOBIECY

Olej, tektura; 35 x 49,5 cm

Sygnowany l.d.; St. Żurawski

Cena wywoławcza 3000

Estymacja 3800 – 4000

Aukcja 217, 19.11.2022

Stanisław ŻURAWSKI

1889 Krosno – 1976 Kraków

W latach 1907-1913 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Józefa Mehoffera, a także Wojciecha Weissa. W czasie studiów kilkakrotnie otrzymywał nagrody i medale za prace szkolne. Był członkiem i założycielem Cechu Artystów Plastyków Jednoróg. Malował portrety, martwe natury i pejzaże, w tym wiele tatrzańskich i nadmorskich. Przede wszystkim jednak malował akty i półakty kobiece, w których widać wyraźne inspiracje sztuką Wojciecha Weissa.