060A. F. Viktor KOSAK

1,500.00

DWÓCH Z PRZEDMIEŚCIA, 1921

Olej, płótno; 70,5 x 55,5 cm

Sygnowany p.d.: F.V.KOSAK 21

Na odwrocie papierowa nalepka z napisem piórem: Zwei aus der Vorstadt unverkäuflich

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 4000 – 4500

Aukcja 217, 19.11.2022

F. Viktor KOSAK

1887 warszawa – 1968 USA

Malarz, grafik, ilustrator, publicysta i pedagog. Studiował malarstwo w wiedeńskie Akademii Sztuk Pięknych. W 1938 r na krótko wrócił do Warszawy, by wyjechać w podróż po Europie. Po wybuchu wojny przeniósł się do USA.