Hedwig PETERMANN

1,004.63

MARTWA NATURA: KWIATY, OWOCE I JAPOŃSKA PORCELANA

Olej, płótno; 50 x 70 cm
Sygnowany p.d.; H. Petermann

Z domu Loeb-Lennick. Niemiecka malarka, zajmująca się także grafiką; czynna w Berlinie. Była uczennicą Wilhelma Ecksteina w Düsseldorfie. Malowała martwe natury z owocami i kwiatami, które wyróżniają się dekoracyjnością, dobrą kompozycją, szlachetnym kolorytem, miękkością modelunku i łagodnym nastrojem.