451. Wacław CHODKOWSKI

2,000.00

POLSKI UŁAN W GALOPIE, 1943

Olej, tektura; 36 x 60 cm

Sygnowany p.d.: W. Chodkowski 1943 r.

Cena wywoławcza 1100

Estymacja 1600 – 1800

Aukcja 228, 16.12.2023

Wacław CHODKOWSKI

1878 Kozienice – 1953 Warszawa

Wacław Chodkowski w 1900 roku ukończył Szkołę Rysunkową w Warszawie, gdzie kształcił się pod kierunkiem W. Gersona, A. Badowskiego i J. Kazika. Swoje prace wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. W czasie II wojny światowej pracownia artysty jak i większość jego prac uległa zniszczeniu. Tworzył głównie pejzaże i portrety. Uprawiał malarstwo sztalugowe.