Jerzy POŁEĆ

1,507.51

ASTRY, 1972

Olej, pilśnia; 61 x 50 cm

Sygnowany p.d.: J.Połeć / 1972

Na odwrocie paragon warszawskiej Desy z 1975 r

Jerzy POŁEĆ

1912 Łódź- 1987 Skierniewice

Malarz, wykładowca ASP w Warszawie. Od wczesnej młodości interesowały go działania artystyczne: malował, rysował, rzeźbił, ale także grał na skrzypcach i fortepianie, występował w teatrze amatorskim w Skierniewicach, pisał wiersze i dramaty. W 1936 r. rozpoczął studia w pracowni Felicjana Szczęsnego Kowarskiego w ASP w Warszawie. Dyplom uzyskał w 1945 r. W latach 1946-1950 pracował jako starszy asystent w pracowni malarstwa. W latach 1951-1963 był adiunktem w katedrze rysunku. W latach 1964-1968 wykładał malarstwo i rysunek. Od 1969 r. uzyskał stopień starszego wykładowcy. Należał do grupy 25 Malarzy Realistów.