Zofia GRZEGANEK-SZCZEPANIEC

2,512.52

ŁĄKA, 2003

Olej, płótno; 60,5 x 80,5 cm

Sygnowany l.d.: Z.Grzeganek-Szcz 2003

Zofia GRZEGANEK-SZCZEPANIEC

ur. 1945

Absolwentka (1970) krakowskiej ASP, Wydział Grafiki w Katowicach. Dyplom: Pracownia Plakatu – prof. Tadeusz Grabowski, Pracowania Grafiki – prof. Aleksander Rak, prof. Andrzej Pietsch. Jest Członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Paryskiej Akademii Artystów Europy Centralnej, współzałożycielem i członkiem Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków. Uprawia malarstwo i projektowanie grafiki użytkowej. W latach 1973–1990 współpracowała z Wydawnictwem „Śląsk w Katowicach projektując grafikę książkową: okładki, obwoluty, ilustracje oraz z „Reklamą w Katowicach projektując plakaty, opakowania, etykiety, loga itp. Brała udział w około 160 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.