Bogna GNIAZDOWSKA

627.90

ŁAGODNA PANI, 2002

Olej, płótno; 41 x 41 cm

Sygnowany p.d.; BG’02; na odwrocie: Bogna Gniazdowska / Łagodna Pani / olej’ 2002 / 41 x 41 cm

Bogna GNIAZDOWSKA

ur. 1964 Warszawa

Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1985-1990. Dyplom z wyróżnieniem w pracowniach Stefana Gierowskiego oraz Ryszarda Winiarskiego otrzymała w 1990 roku. Autorka trzech filmów animowanych – ilustracji do limeryków aliteracyjnych Marcina Brykczyńskiego, W 2016 roku wydała tom wierszy Mój wybór w wydawnictwie Convivo, w serii poetyckiej Tangere.