Natan GUTMAN

5,025.04

KOBIETA Z KOSZEM KWIATÓW

Olej, płótno; 55 x 46 cm

Sygnowany l.d.: N Gutm

Natan GUTMAN

 1914 – 1990

Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w latach 1929-33. Później wyjechał na krótko do Rosji, gdzie wystawiał swe prace w Muzeum Rewolucji w Mińsku. Po wojnie powrócił do Warszawy, żeby wkrótce potem emigrować do Paryża. Największy zbiór prac artysty znajduje się w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.