Janusz Paweł JANOWSKI

1,884.39

KOŚCIÓŁ BERNARDYNÓW NA CZERNIAKOWIE, 1978

Olej, płótno; 50,5 x 66 cm

Sygnowany l.d.: J. P. Janowski; sygnowany, opisany na odwrocie

Janusz Paweł JANOWSKI

1902 Warszawa – 1982 Warszawa

Malarz. Studiował od 1918 na krakowskiej ASP u Mehoffera, potem na Akademii warszawskiej. W 1925 r. odbył podróż studyjną do Włoch, Francji, Holandii Anglii i Niemczech. Tworzył głównie portrety. Rzadziej pejzaże i martwe natury. Malował czytelnie, z duża swobodą techniczną.