Stanisław KOPYSTYŃSKI

2,010.02

PORTRET ŻONY, 1948

Olej, płótno; 73 x 60 cm

Sygnowany p.d.: St Kopystyński 48

Dodatkowo dwa zdjęcia przedstawiające obraz z modelką

Dokumentacja konserwatorska

Stanisław KOPYSTYŃSKI

1893 Jarosław – 1969 Wrocław

W latach 1912-1914 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod okiem Jacka Malczewskiego, a w latach 1917-1924 pod kierunkiem Stanisława Dębickiego. Oprócz malarstwa zajmował się także grafiką. W 1917 roku zadebiutował wystawiając w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. W 1933 roku brał udział w Międzynarodowej Wystawie Drzeworytu.