Salomon MAISNER

3,600.00

GOŹDZIKI W ZIELONYM WAZONIE

Olej, tektura; 28 x 25,5 cm

Sygnowany l.d.: S. Maisner

Salomon MAISNER

1886 Kalisz – 1942 Łódź

W roku 1906 zaprezentował w warszawskiej Zachęcie studia głów oraz Rodzinę rzemieślniczą. Poza scenami rodzajowymi malował przede wszystkim portrety m.in. Ludwika Zamenhoffa. Brał udział w Wystawie Wiosennej w 1918 roku oraz w Wystawie Zimowej. W roku 1921 uczestniczył w Łodzi w Wystawie zorganizowanej przez wydawnictw Tel Aviv eksponując 4 prace.