Henryk DIETRICH

2,400.00

PEJZAŻ Z RZEKĄ, 1920

Olej, płótno naklejone na tekturę; 18,5 x 30,5 cm

Sygn. p.d.: HDietrich 1920

 Henryk DIETRICH

1889 Wysoka – 1948 Kraków

Studia artystyczne rozpoczął prawdopodobnie w Warszawie, kontynuował w krakowskiej Akademii, pod kierunkiem Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Wojciecha Weissa (1918-1921). Studiował też poza granicami, we Włoszech i w Paryżu. Po powrocie do kraju poświęcił się pracy pedagogicznej, pracując przez jakiś czas jako nauczyciel malarstwa i rysunku w Równem. W latach 1930-1936 mieszkał w Krakowie. Był członkiem ZZPAP. Wystawiał głównie w krakowskim TZSP oraz kilkakrotnie na Salonach IPS-u. Zajmował się przede wszystkim malarstwem pejzażowym, malował często widoki miejskie, głównie Krakowa.