473. Włodzimierz TERLIKOWSKI

13,500.00

Obraz dwustronny: PORTRET PANA A. ARESSY / MARTWA NATURA Z BUKIETEM RÓŻ, 1921

Olej, płótno, 80 x 53 cm

Sygnowany p.g.: A. Aressy, / W. de TERLIKOWSKI / 1921

Cena wywoławcza 13000

Estymacja 20000 – 25000

Włodzimierz TERLIKOWSKI

1873 Poraj -1951 Paryż

Studiował w monachijskiej ASP oraz w Paryżu, w którym zamieszkał na stałe w 1911 r. Brał udział w paryskich Salonach: Jesiennym (1912), i Societe Nationale des Beaux-Arts (1930) oraz w wystawach sztuki polskiej w Paryżu i Brukseli. Uprawiał malarstwo sztalugowe i ścienne. Malował pejzaże, martwe natury i portrety, bliski w swej twórczości fowizmowi stosował kontrastowe zestawienia szerokiej palety barw.