Janina WĘGRZYNOWSKA

10,678.21

OBRAZ Z ZAŁAMUJĄCYMI SIĘ FORMAMI, 1992

Olej, płótno; 81 x 116 cm

Sygnowany na odwrocie: Janina Węgrzynowska / 115 x 80 / Obraz z załamującymi się formami / olej – 1992

Janina WĘGRZYNOWSKA

1930 -2010

Absolwentka (1955) warszawskiej ASP. Malarka i graficzka, długoletnia wpółpracownica tygodnika Argumenty i Telewizji Polskiej. Jej malarstwo to fantazje na temat geometrii. Budując przestrzeń przywiązywała wielką wagę do światła i koloru, co wpływało na ostateczny klimat obrazu. Złudzenie ruchu widz odbiera przesuwając się w stosunku do obrazu.