104A. Jerzy PAWŁOWSKI

1,800.00

GIEWONT

Olej, płótno; 50 x 70 cm

Sygnowany p.d.: Jerzy Pawłowski, skrzyżowane szable

Na odwrocie: malował Jerzy Pawłowski

Jerzy PAWŁOWSKI

1932 Warszawa – 2005 Warszawa

Polski szermierz, pięciokrotny medalista igrzysk olimpijskich. siedmiokrotny mistrz świata. Od 1964 r. agent CIA, za co został skazany w 1976 r. Ułaskawiony w 1985. Pod koniec życia zajął się malarstwem – głównie pejzażowym.

Cena wywoławcza 1800

Estymacja 2300 – 2500

Aukcja 212, 14.05.2022