Tadeusz BARWECKI

1,255.79

PEJZAŻ Z DWOJGIEM DZIECI PRZED CHATĄ, 1970

Olej, tektura; 40 x 54 cm

Sygnowany l.d.: T. Barwecki 1970

Tadeusz BARWECKI

1912 – 1999

 Malarz krakowski. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1932-39 w pracowniach W. Jarockiego i F. Pautscha. Posługiwał się głównie techniką olejną i akwarelową. Do jego ulubionych tematów należały widoki Krakowa i jego zabytki. Po wojnie prowadził w Krakowie pracownię malarską w Międzyszkolnym Ośrodku Pracy Pozaszkolnej.