Zygmunt SCHRETER

4,396.91

KWITNĄCA GAŁĄZKA W WAZONIE I KSIĄŻKI

Olej, tektura; 32 x 24 cm

Sygnowany p.d.: Schreter

Zygmunt SCHRETER

1886 Łódź – 1977 Paryż

 Studia w Berlinie pod kierunkiem L. Corintha. W latach 30-tych osiedlił się w Paryżu i tu pozostawał w kręgu artystów Mojżesza Kislinga. Wystawiał na paryskich Salonach, miał indywidualne wystawy w Polsce, USA, Jerozolimie, Szwajcarii. Malarstwo artysty zaliczane jest do nurtu postimpresjonistycznego. Malował pejzaże z południa Francji i Hiszpanii.