201. Aleksandr Iwanowicz BACHRAMIEJEW

8,500.00

KĄPIEL W MORZU

Olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 27 cm

Sygnowany l.d.; A.B.

Na odwrocie: A. И. Bахрамeев

Cena wywoławcza 8500

Estymacja 10000 – 12000

Aleksandr Iwanowicz BACHRAMIEJEW

1874 Piermogorie – 1926 Leningrad

Rosyjski malarz i grafik, od 1921 profesor Akademii Sztuk Pięknych w Piotrogrodzie. W 1895 r. rozpoczął naukę malarstwa i I. Riepina w Petersburgu. Rok później wstąpił do Cesarskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 1902 r. wystawiał na wystawach akademickich a od 1920 r. na Wystawach Stowarzyszenia Artystów Rewolucyjnej Rosji. malował dla petersburskich czasopism. w 1906 r. nauczał w Penzie w tamtejszej szkole artystycznej. W 1912 r. brał udział w malowani fresków soboru Aleksandra Newskiego w Sofii. Był malarzem realistą. Podejmował tematykę rodzajową z krytyką społeczną. Malował też liryczne portrety w głębią analizy psychologicznej. Był jednym z pierwszych artystów podejmujących temat rewolucji październikowej.