Wiktor KORECKI

9,883.58

WRZOSOWISKO

Olej, pilśnia; 67,5 x 69 cm

Sygnowany l.d.: Wiktor Korecki

Wiktor KORECKI

1890 Kamieniec Podolski – 1980 Milanówek

Studiował w Szkole Rysunkowej N. Muraszki w Kijowie. W 1921 roku przeprowadził się do Warszawy, gdzie otworzył własną pracownie, spłonęła ona jednak podczas Powstania Warszawskiego, a wraz z nią wiele jego prac. W 1946 roku zamieszkał w Komorowie skąd przeniósł się do Milanówka, w którym mieszkał do końca życia. Tematem jego obrazów były głównie nastrojowe pejzaże. Stosował technikę olejną. Na jego twórczość miało wpływ malarstwo J. Chełmońskiego i J. Rapackiego.