August Theodor KASELOWSKY

4,200.00

PORTRET MŁODZIEŃCA, 1865

Olej, płótno; 61 x 49 cm

Sygnowany l.d.: A. Kaselowsky / Berlin 1865

August Theodor KASELOWSKY

1810 Poczdam- 1891 Berlin

Malarz niemiecki. Studiował w Akademii Berlińskiej od 1828 roku i był ulubionym uczniem Wilhelma Hensela, z którym się przyjaźnił. razem odbyli podróż do Rzymu w latach 1839-40. W 1835 r. odbył podróż przez Drezno do Pragi, Norymbergi, Würzburga i przez góry Rhön. W 1836 r. otrzymał od Akademii stypendium na wyjazd studyjny przez Düsseldorf i Belgię do Paryża, gdzie przez trzy lata pracował w pracowni Léona Cognieta. Od 1839 do 1850 mieszkał w Rzymie, gdzie wykonywał sceny włoskie oraz duże obrazy historyczne własnej kompozycji. W latach 50. wieku namalował sześć malowideł ściennych w berlińskim Nowym Muzeum oraz odbył tournée po Anglii, Hiszpanii i Grecji. Od 1861 wykładał w Królewskiej Szkole Sztuk Stosowanych oraz w Akademii Sztuk Pięknych i Szkole Artystycznej Związku Artystów i Miłośników Sztuki Berlińskiej.