DZBAN ZE ŚWIĘTYM ZYGMUNTEM, Śląsk, Bolesławiec 2 poł. XVIII w. i Żagań, Johann Carl Spiess, 1798

7,200.00

Kamionka szkliwiona, nakładki białe, okucie cynowe, wys. całk. 38 cm

Puncowanie: człowiek ze strzałą w ręce i litery ICS – cecha konwisarza żagańskiego Johanna Carla Spiessa; SA – cecha Żagania

Na pokrywce wyryte: J.G.M / 1798

Stan: pęknięcie przy wlewie