502. Franciszek TATULA

600.00

KOŚCIÓŁ ŚW. JANA JEROZOLIMSKIEGO W POZNANIU

Akwaforta, akwatinta, papier; 21,7 x 33 cm (odcisk płyty)

Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Kościół św. Jana w Poznaniu ryt. Fr. Tatula

Cena wywoławcza 600

Estymacja 1200 – 1400

Franciszek TATULA

1889 Poznań – 1946

Malarz i grafik poznański. Znany był głównie jako twórca pocztówek ze swoimi obrazamirycin oraz widoków Poznania, na których uwieczniał m.in. architekturę miasta. Był działaczem POW.