014. Władysław CHMIELIŃSKI

11,500.00

PRZED KOŚCIOŁEM ŚW. KRZYŻA W WARSZAWIE

Olej, płótno; 25,5 x 35,5 cm

Sygnowany p.d.: Wł. Chmieliński

Władysław CHMIELIŃSKI

1911 Warszawa – 1979 Warszawa

Malarz związany z Warszawą, gdzie stale mieszkał i pracował. W latach 1926-1931 studiował w warszawskiej Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa (dawna Klasa Rysunkowa). Wiodącym tematem jego obrazów były widoki miejskie, malowane olejno i akwarelą. W latach 1935-1938 stworzył cykl akwarel przedstawiających obiekty polskiej architektury; wśród nich m.in. wnętrza Zamku Królewskiego w Warszawie i Pałacu w Wilanowie. Po wojnie chętnie malował także konie na tle krajobrazu.

Cena wywoławcza 6000

Estymacja 8000 – 10000

Aukcja 198, 12.12.2020