Leo DIET

11,800.00

SCENA SYMBOLICZNA

Pastel, papier naklejony na płótno; 103 x 98 cm

Sygnowany p.d.:LeoDiet

Na odwrocie stempel: Franz Meiser / (…)- Zecihen-(…) / Graz Nosgasse 8

Leo DIET

1857 Praga – 1942 Graz

Czesko-austriacki malarz i wynalazca. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Wiedniu. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Pradze u Františka Sequensa oraz w Wiedniu u Hansa Canona. Dzięki wsparciu arcyksięcia Rudolfa otrzymał stypendium, które umożliwiło mu studiowanie w Paryżu, oraz wyjazd do Kairu, gdzie spędził lata 1883-87, malując obrazy o tematyce orientalnej. Od 1895 r. uczył w Kunstgewerbeschule w Grazu. W 1889 roku założył Salon Odrzuconych, z którego powstała Secesja Wiedeńska. W 1887 r. opatentował trójkąt do tworzenia rysunków perspektywicznych.