26,391.28 zł
TRZY GRACJE, 2011
Akwarela, papier; 3 x (59 x 45 cm)
Sygnowane: Pałka W. / 2011
Witold PAŁKA
1928 Dąbrówka Mała – 2013 Katowice
Malarz, uczeń krakowskiej ASP w pracowniach E. Eibischa, J. Fedkowicza i W. Taranczewskiego, dyplom w 1953. Był wieloletnim przewodniczącym Rady Artystycznej Malarzy w Zarządzie Okręgu ZPAP w Katowicach, członkiem grupy Arkat. Mieszkał i pracował w Katowicach. Artysta jest wytrawnym kolorystą, powtarzającym się motywem w jego obrazach są wnętrza teatralne, sale koncertowe, kawiarnie, miejsca spotkań wytwornych, eleganckich kobiet.